Πέμπτη 20 Ιουνίου 2013

Στη Super League o Παναιτωλικός

Ο Παναιτωλικός επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού στο Βόλο, στον τελικό της ανόδου
και από τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στη Super League. Στο άλλο παιχνίδι της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ ο Ηρακλής επικράτησε 4-0 της Νίκης και πλασαρίστηκε στη δεύτερη θέση.

Ο Ανρί Καμαρά στο 27ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό, ενώ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν γρήγορα στο β΄ ημίχρονο με τον Γιενγκά στο 58'. Οι Βολιώτες πίεσαν για την ανατροπή, όμως στο 71΄ ο Κουτσοσπύρος έγραψε το 1-2 και χάρισε τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του Αγρινίου, η οποία πήρε το τέταρτο «εισιτήριο» ανόδου μετά τον Εργοτέλη, τον Απόλλωνα Σμύρνης και την Καλλονή.

Στο άλλο σημερινό ματς, ο Ηρακλής επικράτησε εύκολα στο «Καυτανζόγλειο» της Νίκης Βόλου με 4-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Κιρόφσκι (36΄΄,59΄πεν.), Παληγιώργος (40΄) και Αλεξίου (+90΄).